Nowości oponiarskie, które robią wrażenie!

| kategoria: porady

Rynek opon ewoluuje

Zakup opon jest jednym z tych, który dokonujemy rzadko. Warto więc przemyśleć, na jaki model się zdecydujemy, żeby służył nam jak najdłużej w idealnym stanie. Wymieniając opony co kilka sezonów, za każdym razem mamy do wyboru wiele modeli, warto śledzić nowości, ponieważ często można trafić na prawdziwe perełki, w atrakcyjnej cenie.

Warto śledzić rynek nowości

Czy nowe znaczy lepsze?

Zakup nowości zawsze jest ekscytujący, otrzymujemy zaawansowany technologicznie produkt, wykonany z nowoczesnych materiałów. Jednak stwierdzenie, że nowe produkty zawsze są lepsze, a starsze modele do niczego się nie nadają, jest zdecydowanie na wyrost. Na korzyść modeli, które są już na rynku od jakiegoś czasu, przemawia możliwość uzyskania opinii użytkowników, którzy w praktyce sprawdzili już wytrzymałość i jakość produktu. Cieszącym się coraz większą popularnością trendem na rynku opon jest rezygnacja z sezonowej zmiany ogumienia na rzecz opon całorocznych, stąd też wiele nowości, także i w tym segmencie rynku.

Opony całoroczne, czy zawsze są dobrym wyborem?

Nie ma co ukrywać, opony całoroczne są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Omijają nas dwa razy w roku kolejki do wulkanizacji. Żadne warunki drogowe nie są dla nas zaskoczeniem, jesteśmy przygotowani. Ze względu na rosnącą popularność takiego rozwiązania specjaliści z Touring Club Suisse, w porozumieniu z ADAC postanowili sprawdzić bezpieczeństwo wśród nowości opon całorocznych. Przetestowano siedem najnowszych modeli opon całorocznych, pasujących do pojazdów różnej klasy między innymi: do SUV- ów, luksusowych limuzyn, czy furgonetek. Badaniom poddano modele różnych producentów m.in.: Continental, Michelin, Bridgestone, czy Uniroyal. Ogumienie testowano na mokrej, jak i suchej nawierzchni, a także oblodzonej i zaśnieżonej. Specjaliści z ADAC wspólnie z autorytetami TCS doszli do wspólnych, jednoznacznych wniosków nawet najnowsze opony całoroczne w skrajnych warunkach drogowych nie są w stanie dorównać modelom, które są przeznaczone dla konkretnych (najczęściej skrajnych) warunków pogodowych. Dlatego mieszkańcy rejonów, w których panują ciężkie warunki drogowe – w Polsce są to najczęściej kierowcy w rejonach górskich, powinni zrezygnować z tego typu ogumienia i pozostać wierni sezonowej zmianie opon – jak wskazują badania, opony zimowe na śliskiej nawierzchni skracają drogę hamowania o 57%.

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zawsze pamiętajcie o kamizelce!

Wybierając wśród nowości, musimy zdecydować: nowocześnie, czy ekonomicznie?

Komfort jazdy oraz bezpieczeństwo, bez względu na to, w jakich warunkach musimy się poruszać, to kwestie pierwszorzędne. Zawsze powinniśmy więc wybierać najlepsze opony, na jakie nas stać. Na rynku nowości, jak co roku pojawiły się modele opon klasy ekonomicznej, średniej, a także premium. Na szczególną uwagę wśród nowych odsłon produktów zasługują trzy modele, najlepszych producentów:

  • Goodyear
  • Nexen
  • Nokian

Problem kołem potrafi pokrzyżować plany!

Goodyear potentat, który zasłużył na dobrą sławę

Zdecydowanie specjaliści z Goodyear odrobili lekcje. Koncern – matka takich marek jak: Dunlop, Sava, Dębica, czy Fulda wprowadził w tym roku na rynek oponę na zimowy okres, w klasie premium. Goodyear ma na koncie już kilka przełomowych odkryć, nie bez powodu jest potentatem, plasujących się na trzecim miejscu na świecie na rynku opon. UG Performance+ ma bieżnik, który jest asymetryczny, składają się na niego dwie niezależne od siebie części. Wprowadzone w oponie wzmocnienia, zapewniają nam wysoką trwałość. Nacięcia lamelkowe, które są trójwymiarowe, dają bardzo wysoką stabilność pojazdu, nawet na śliskiej, oblodzonej nawierzchni. Jest to model z wysokiej półki, który spełni naprawdę wysokie oczekiwania.

Wyróżniający się model z klasy ekonomicznej

Zdarza się, że wśród ogumienia klasyfikowanego jako budżetowe, trafiają się modele naprawdę zasługujące na uwagę. W tym sezonie można znaleźć taki wśród nowości. Japoński producent wypuścił na rynek bardzo dobre opony Nexen Winguard Snow G3. Podczas pracy nad tym modelem, projektanci skupili się nad kontrolą na ośnieżonych nawierzchniach. Japończycy jednak nie poszli na kompromis – jednocześnie gwarantują bardzo wysoki komfort jazdy na suchych, a także mokrych nawierzchniach.

Bieżnik Snowproof od Nokian

Opona WR Snowproof jest flagowym modelem koreańskiego producenta. W tym roku wśród nowości znalazła się w odsłonie medium. Nowinką jest tu zastosowanie technologii Alpine Sense Grip, która zapewnia wysokie poczucie komfortu oraz gwarantuje bezpieczeństwo podczas podróży. Zastosowane technologie zapewniają kierowcy przewidywalność prowadzenie pojazdu, a to wszystko przy jednoczesnym niskim oporze toczenia.

Pirelli jak zawsze niezawodne

Dla kierowców, którzy cenią sobie dynamiczną jazdę w różnych, nawet ekstremalnych warunkach atmosferycznych Pirelli stworzył opony P Zero Winter. Asymetryczna rzeźba bieżnika, którą podzielono na trzy obszary pozawala na bezpieczne pokonywanie zakrętów i niewiarygodną przyczepność na prostych odcinkach. Włosi zastosowali w swoich nowych oponach niższą gęstość bloków, a także wyższą sztywność, co w praktyce skutkuje zwiększonym bezpieczeństwem na najbardziej krętych odcinkach drogi. Od wewnątrz na oponie znajdziemy sieć rowków ułożonych poprzecznie oraz lameli. Taki układ daje gwarancję skróconej drogi hamowania nawet na śliskich np. ośnieżonych nawierzchniach.

Zajmiemy się wszystkim kompleksowo!

Rynek opon jest naprawdę bogaty, każdy zainteresowany ma z czego wybierać. Coroczne nowości są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, po to, by komfort jazdy oraz bezpieczeństwo nie pozostawiały wątpliwości. Podczas podróży samochodem, mimo założenia najwyższej klasy opon na drodze mogą spotkać nas nie zawsze miłe niespodziani – mamy kolizję, najedziemy na ostry przedmiot. W takiej sytuacji warto skorzystać z naszych usług, pomoc drogowa pozostaje do Państwa dyspozycji, zawsze jesteśmy gotowi ruszyć z pomocą przy zmianie koła i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *