Menu

Filtr DPF – czym jest i do czego służy

 1. Filtr DPF – czym jest i do czego służy

  Wokół filtrów cząstek stałych krąży wiele mitów. Na grupach motoryzacyjnych część zmotoryzowanych sądzi, że ten element trzeba wyciąć, jednak to nic bardziej mylnego. Filtr DPF ma swoją istotną funkcję, dlatego warto o niego dbać, żeby starczył na długo. Tylko pojawia się pytanie: jak to zrobić? (więcej…)

  Share
 2. Jak podróżować z dzieckiem?

  Podróż z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Dbanie o bezpieczeństwo i komfort swojej pociechy powinno być priorytetem każdego rodzica. Sposobów na to, by droga w samochodzie przebiegła pomyślnie, jest wiele. A które z nich są najskuteczniejsze? (więcej…)

  Share
 3. Oszustwa handlarzy samochodów — nie dajmy się

  Nie od dziś wiadomo, że handlarze oszukują ludzi. Zwłaszcza handlarze samochodów. Niestety znają oni wiele sztuczek na to, aby wcisnąć nam nawet najgorszy samochód. My — prości ludzie — bardzo często się na nie nabieramy. Nie dajmy się więcej oszukać! (więcej…)

  Share
 4. Lato w samochodzie bez klimatyzacji

  Za oknem upał daje się we znaki, więc większość z nas marzy o znalezieniu się w klimatyzowanym samochodzie. Ale są też pechowcy, którzy z takiego luksusu skorzystać nie mogą. Wtedy pojawia się pytanie: jak sobie z tym radzić? A może jednak zainwestować w montaż układu klimatyzacji? (więcej…)

  Share
 5. Moto-nowości w tym półroczu

  Pierwsza połowa 2018 roku już prawie za nami. Podsumujmy moto nowości, które zmieniły oblicze motoryzacji ciągu ostatniego półrocza. Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu! (więcej…)

  Share
 6. Złomowanie auta – kiedy trzeba oddać auto do kasacji?

  Kolizje drogowe mogą mieć różną siłę, a co za tym idzie również i rozmiar ponoszonych szkód. Często są to zwykłe i drobne zderzenia w wyniku, których uszkodzony zostaje jedynie zderzak i część lakieru. Zdarzają się jednak poważniejsze uszkodzenia, w których cieszymy się, że nic nam się nie stało, ale o stanie pojazdu już tego nie można powiedzieć. Sprawdźmy, kiedy złomować auto, a kiedy możemy liczyć, że uda się je jeszcze wyremontować. (więcej…)

  Share
 7. Pupil w trasie – wszystko o czym powinien wiedzieć kierowca

  Ten, kto jest szczęśliwym posiadaczem czworonoga, doskonale wie, jak trudno upilnować pupila podczas podróży samochodem. Nieupilnowany, biegający pies po samochodzie – to zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Dlatego warto poznać kilka podstawowych zasad jak przewozić psa w aucie, by uniknąć przykrych zdarzeń. Wprowadzenie tych kilku rad pozwoli nam zabierać pupila zawsze ze sobą, a podróż przebiegnie miło, spokojnie i komfortowo dla każdego (nawet czworonożnego) pasażera. (więcej…)

  Share