Warsztat samochodowy

| kategoria: porady

Bezpieczeństwo auta to podstawa

Kupując samochód, nie planujesz narażania rodziny na niebezpieczeństwo. Marzysz raczej o długiej i bezproblemowej eksploatacji samochodu. Na pewno nie chcesz być posiadaczem “skarbonki” bez dna. Od czego zacząć? Na pewno od opinii. Nie do końca zalecamy sugerowanie się tylko i wyłącznie opiniami na forach internetowych, ale opinie znajomych mogą być cenne. Warsztatu szukaj w pobliżu miejsca swojego zamieszkania, tak, aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z dojazdem do mechanika. Pamiętaj, że auto u niego zostawiasz na kilka godzin, więc warto znaleźć mechanika na tyle blisko domu, by móc się do niego bez problemu dostać.

Zaufaj specjalistom

Przede wszystkim, szukaj warsztatów specjalizujących się w określonych naprawach. Elektryk samochodowy, regeneracja lub naprawa poszczególnych układów. Dlaczego? Ponieważ najczęściej szuka się warsztaty pod kątem ceny za usługę. Za usługę trzeba płacić. Specjalizacja wymaga określonego sprzętu. Owszem, można korzystać z usług ASO, co jest wskazane na przykład w chwili, gdy masz nowy samochód. ASO faktycznie o twoim samochodzie wie wszystko i praktycznie wszystko na[rawi, jednak ceny za usługę mogą stanowić poważny wydatek.

Rozglądaj się więc za warsztatami, które specjalizują się w określonych naprawach, polecanych przez znajomych. Wybierając warsztat sprawdź, czy w warsztacie zatrudnieni są specjaliści, czy uczniowie zaraz po szkole. Zobacz, jakie mają podejście do pracy, czy w warsztacie panuje porządek, nie sterylna czystość, ale czy narzędzia leżą na swoich miejscach.

Rozmawiaj i oceniaj po sposobie rozmowy

Ważny jest sposób rozmowy z mechanikiem. To nie tylko umówienie się na termin, ale i dokładny wywiad, zmierzający do ustalenia przyczyn awarii, właściwego zdiagnozowania usterki, tak, aby warsztat mógł się przygotować na przyjęcie twojego auta, na określenie czasu i kosztu naprawy.

Spisz protokół oddania pojazdu do warsztatu

Oddając auto do warsztatu, spisz protokół. Nie powinieneś zostawiać samochodu z dokumentami i kluczykami, może okazać się, że samochód po wizycie w warsztacie dorobi się dodatkowych otarć i uszkodzeń, możesz otrzymać auto bez paliwa i tym podobne. Często auto klienta, pod pozorem jazd testowych, służy jako samochód dostawczy dla warsztatu. Spisując protokół, opisujesz dokładnie stan auta, opisujesz otarcia i wgniecenia, zawartość, stan paliwa, aktualny przebieg.

Jeśli mechanik odkryje dodatkowe uszkodzenia w czasie naprawiania samochodu, powinien skonsultować z toba ewentualne naprawy. Mechanik nie powinien podejmować takiej decyzji samowolnie, bez ustalenia jej z klientem.

Wybór warsztatu samochodowego to poważna sprawa. Warto wiedzieć, pod jaki adres skierować pomoc drogową w Warszawie, która wiezie twój samochód po kolizji lub zepsute. Ufając przypadkowym warsztatom, możesz mieć sam do siebie pretensje o źle wykonaną naprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *