Transport samochodu na lawecie

| kategoria: porady

Transport samochodu na lawecie. Transport samochodowy jest obecnie najpopularniejszym, niedrogim i ekonomicznym środkiem dostarczania niemal każdego ładunku. Powód jest oczywisty, samochodów różnego typu jest dużo, a drogi o różnej jakości są wytyczone wszędzie. Nieprzewidziane awarie i wypadki drogowe stwarzają konieczność skorzystania z pomocy specjalistów, którzy wykonują transport samochodu na lawecie.

Transport samochodu na lawecie to efektywne rozwiązanie nie tylko po stłuczce

Do pomyślnego i prawidłowego transportu pojazdów na duże odległości lub podczas usuwania pojazdów z drogi niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Przewóz lawetą to transport z wykorzystaniem przyczepy, na której ustawiany i zabezpieczany jest pojazd. Nie zawsze musi to być auto uszkodzone, często laweta wykorzystywana jest do przewożenia samochodów nowych i używanych sprowadzonych na przykład z zagranicy. Firma wykonująca holowanie pojazdów lawetą zawsze jest gotowa do obopólnie korzystnej współpracy z salonami samochodowymi. Wieloletnie doświadczenie oraz zgodność z nowoczesnymi wymaganiami dotyczącymi warunków pracy pozwalają na utrzymywanie relacji biznesowych z wieloma partnerami.

Kiedy potrzebny jest transport samochodu na lawecie?

  • Transport samochodów do nowego miejsca postoju.
  • Transport samochodów do salonów samochodowych, wystaw.
  • Transport specjalnego sprzętu z jednego obiektu do drugiego.
  • Dostawa przy zakupie nowego sprzętu specjalnego.
  • Transport wadliwego sprzętu specjalnego do serwisu.
  • Przewóz dwóch samochodów na określonej trasie.
  • Kolizja drogowa z udziałem kilku samochodów.

Transport jest dobrze zabezpieczony specjalnymi pasami zapadkowymi:

  • Całe samochody mocowane są dodatkowymi pasami, że specjalną regulacją ich napięcia.
  • To samo dotyczy samochodów osobowych, jeśli planowany jest transport na dużej odległości.

Transport samochodu na lawecie może znacznie zaoszczędzić czas: ta metoda transportu jest uważana za jedną z najszybszych. Jest to również idealne rozwiązanie dla aut, które ze względu na pewne czynniki nie są aktualnie w ruchu, ale pilnie trzeba je gdzieś dostarczyć.

Jak skorzystać z transportu samochodu na lawecie?

Aby przewieźć samochód na lawecie, należy zadzwonić do pomocy drogowej i zamówić usługę. Specjalistyczna firma nie tylko pomoże w transporcie, ale również ubezpieczy przewożony samochód od następstw nieszczęśliwych wypadków. Przewóz pojazdów na lawetach realizowany jest przez pracowników z uwzględnieniem indywidualnych cech każdego konkretnego pojazdu.

Jeśli właściciel auta osobowego, ciężarowego, maszyn budowlanych lub rolniczych jest zainteresowany takim rodzajem transportu, wszelkie informacje może uzyskać kontaktując się z pomocą drogową telefonicznie. Zgłoszenia przyjmowane są  24/7 przez cały rok, również w weekendy. Korzystając z takiej usługi można mieć pewność, że pojazd zostanie dostarczony na czas w nienaruszonym stanie.

Transport samochodu na lawecie odbywa się w oparciu o aktualne przepisy ruchu drogowego i normy bezpieczeństwa. Małe pojazdy przewozi się autolawetami z własnym napędem, gdzie ładowane są za pomocą wciągarki. Natomiast przewóz lawetami nie zintegrowanymi z pojazdem bez własnego napędu to najprostszy rodzaj dostawy aut, jaką realizuje pomoc drogowa.Transport realizowany jest pojazdami z przyczepą o wymaganej ładowności, nie przekraczając wymiarów deklarowanych przez przepisy ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo transportu samochodu na lawecie

Za transport samochodu na lawecie odpowiada pomoc drogowa realizująca taką usługę. Niezbędne jest prawidłowe zamocowanie przewożonego auta i dostosowanie się do pewnych wymogów. A mianowicie: masa lawety (przyczepy) nie może być wyższa od rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.Trzeba zadbać o sprawność wszystkich elementów wpływających na bezpieczny transport aut na lawecie to znaczy: oświetlenie, hamulec najazdowy.

Laweta musi być dobrze widoczna na drodze, ponieważ manewry wykonywane z długą przyczepą nie są łatwe i wymagają doświadczenia.Tutaj duże znaczenie mają pasy mocujące pojazdy, muszą być nieuszkodzone i posiadać homologację, natomiast klamry powinny dobrze się naciągać. Kierowca powinien przestrzegać wszelkich ograniczeń prędkości dla pojazdów z przyczepą. Lawetą może kierować osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B+E.   

Pomoc drogowa oferuje usługi transportu samochodu na lawecie

Pomoc drogowa zatrudnia kierowców z dużym doświadczeniem w kierowaniu pojazdami z przyczepą, czyli lawetą. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, postoju niesprawnego auta kierowca ustawia je na lawecie i zabezpiecza do dalszej podróży. Pomoc drogowa odpowiada za transport samochodu na lawecie, to znaczy za wszelkie zdarzenia mające miejsce podczas świadczenia usługi. Wśród stałych klientów firmy wykonującej taki transport są: dealerzy samochodowi, menedżerowie salonów samochodowych, organizatorzy wystaw, właściciele wypożyczalni samochodów.Taka usługa transportowa jest niezbędna do przewozu samochodów różnych marek, jeepów i SUV-ów, łodzi motorowych, jachtów, pojazdów mechanicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *