Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

| kategoria: porady

Otóż są trzy podstawowe informacje, które należy sprawdzić:

Obszar działania pomocy drogowej

Jeżeli podróżujemy w swoim regionie, warto jest wybrać firmę lokalną, taka która będzie blisko na miejsce zdarzenia oraz do miejsca gdzie ma odwieźć nasze auto. Jeżeli jakaś niemiła niespodzianka zaskoczy nas, gdzieś dalej, to konieczne będzie skorzystanie z usług firmy, która ma większy zasięg. Jeżeli dużo podróżujemy, to warto wcześniej przygotować sobie parę nr telefonów, które w trudnej sytuacji na pewno się przydadzą a posiadanie ich usprawni całą sytuację. Warto też zwrócić uwagę, czy firma prowadzi usługi w weekendy i święta i czy zajmuje się również mniejszymi awariami, które mogą się przytrafić o każdej porze w ciągu doby, nawet w nocy.

Czas reakcji na nasze wezwanie

Na pomoc w sytuacjach, które mogą przytrafić się na drodze, liczymy bardzo szybko. Dlatego nie bez znaczenia jest czas, w jakim dojedzie do nas pomoc drogowa w Warszawie. Często opinie o danej firmie, są zamieszczane na stronie internetowej danego przewoźnika lub na specjalistycznych forach internetowych.

Sprzęt czyli holowniki i lawety

Dobry i sprawny sprzęt to podstawa szczęśliwego powrotu do domu. Nierzadko spotyka się na drodze pomoce drogowe, które same ledwo jadą a co dopiero, gdyby miały przewozić dodatkowe auto. Wyposażenie firmy w dobry sprzęt jest wizytówką przewoźnika. Coraz więcej firm poszerza swój zakres usług, oferując swoim klientom przewożenie nie tylko aut powypadkowych, ale często i maszyn rolniczy, budowlanych czy dużego sprzętu specjalistycznego. Nie znaczy to jednak, że mała firma, która posiada jeden czy dwa holowniki jest gorszym partnerem niż duża rozbudowana firma. Od sprzętu zależy, którą firmę wybierzemy, która w spełnia nasze wymagania.

Dlatego wybierając się w podróż, warto wcześniej poszukać pomoc drogą, która w trudnej sytuacji nam pomoże. Nie zawsze musi to być wypadek czy kolizja. Bardzo często zdarza się, że auto się popsuje, czy zabraknie nam paliwa na drodze. Nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć co i kiedy się stanie, dlatego warto pomyśleć o pomocy zanim coś się stanie dzięki temu oszczędzimy sobie trochę stresu.

………w oczekiwaniu na pomoc drogową

Oczekując na pomoc drogową jesteśmy zobowiązani zabezpieczyć miejsce, tak aby było widoczne dla nadjeżdżających kierowców. Jeżeli jest zwykła awaria samochodu i damy radę samochód przepchnąć parę metrów, to ustawmy samochód jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. Przy każdym zdarzeniu drogowym należy włączyć światła drogowe i ustawić trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości od pojazdu. Na przyjazd pomocy drogowej oczekujemy w bezpiecznym miejscu, za barierką ochronną.

W przypadku groźnych kolizji czy wypadków dzwonimy po straż pożarną, policję i pogotowie ratunkowe.

Przed wyjazdem sprawdźmy,czy mamy zgodnie przepisami danego kraju wyposażany samochód. Czy gaśnica jest jeszcze ważna, czy apteczka jest w pełni wyposażona i czy trójkąt znajduje się na swoim miejscu?

Co jeszcze jest bardzo ważne? Koło zapasowe, które co jakiś czas warto obejrzeć, czy nie uległo zniszczeniu.

Jeżeli to wszystko sprawdzimy przed wyjazdem, to kiedy już przydarzy się nam jakaś awaria na drodze, będziemy bardziej spokojni, że mamy wszystko, co potrzebne przy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *