Holowanie bez kierowcy

| kategoria: porady

Utknięcie na poboczu drogi jest jednym z najgorszych doświadczeń. Nie tylko nie dotrzesz do celu, ale oprócz kosztów diagnostyki i naprawy będziesz musiał uwzględnić opłatę za holowanie. Samochód nie może być po prostu holowany przez firmę holowniczą lub policjanta. Istnieją czynniki, które określają, czy jest to najlepsza decyzja w tym momencie, a decyzje te są uzasadnione tylko wtedy, gdy nie ma innego wyboru niż jej odholowanie. Holowanie bez kierowcy określa, że istnieją zasady i protokoły, których należy przestrzegać, zanim nastąpi holowanie. Istnieją możliwości, kiedy pojazdy mogą być holowane bez konkretnego pozwolenia, a powody te są uzasadnione i potrzebne w tym momencie, aby zapewnić porządek. Jest to frustrujące jeśli tak się stanie

Hol bez kierowcy – w jakich sytuacjach?

Nie może się to zdarzyć przez cały czas, ale istnieją szczególne przypadki, gdy holowanie samochodu bez pozwolenia jest prawnie uzasadnione. Ktoś nie może losowo odholować samochodu bez pozwolenia. Nie może się to zdarzyć, pod warunkiem, że Twój pojazd nie łamie kilku praw, z których jednym jest posiadanie wygasłej rejestracji lub parkowanie na czyimś podjeździe bez pozwolenia. Jednak przy żadnej z tych rzeczy lub kilku innych, o których wspomnimy później, niemożliwe jest holowanie samochodu bez pozwolenia.

Zanim nazwiemy to nielegalnym, wskazane jest, abyśmy dobrze dowiedzieli się, co to znaczy być „nielegalnym” w takiej sytuacji.  Holowanie bez kierowcy, a tym samym bez pozwolenia nie brzmi nielegalnie, pod warunkiem, że niektóre przypadki są spełnione. Istnieje kilka przypadków, które sprawiają, że holowanie samochodu bez Twojej zgody jest legalne. W miastach z prawami i nakazami ważne jest, abyś był tak pewny miejsc, w których parkujesz swoje samochody. Dlatego warto również wiedzieć ile kosztuje holowanie i od czego jest uzależnione.

Nie wszystkie miejsca są dostępne do parkowania, niektóre są miejscami przeznaczonymi do rozwiązywania problemów awaryjnych, zaparkowanie samochodu jest mniej lub bardziej zagrażające wszelkim możliwościom, które mogą nadejść. Parkowanie w strefie holowania bez kierowcy lub miejscach, w których mają mieć miejsce sytuacje awaryjne, jest sposobem na holowanie samochodu bez Twojej zgody. Nie może to być niezgodne z prawem; nie możesz też nikogo za to pozwać. Po prostu złamałeś prawo i uzyskałeś oczekiwany rezultat.

Holowanie bez haka

Haki holownicze służą do holowania, a także wyciągania pojazdów. W przypadku haków holowniczych wyścigowych są one również używane jako akcesoria do zwiększenia estetycznego wyglądu pojazdu. Nadal możesz holować lub odzyskiwać pojazd bez użycia haków holowniczych – w rzeczywistości dostawcy usług holowniczych, którzy odciągają pojazd za pomocą lawety, zwykle używają poprzeczki holowniczej, która trzyma się przednich lub tylnych kół samochodu. Pamiętajmy, że właśnie pomoc drogowa Warszawa specjalizuje się w tego typu usługach.

Jeśli nie masz podnośnika holowniczego lub lawety, haki holownicze oraz dobry zestaw pasów ratunkowych lub łańcuchów holowniczych mogą wydostać Cię z lepkiej sytuacji bez ryzyka uszkodzenia samochodu lub pojazdu ciągnącego. Haki holownicze są zaprojektowane do dwóch rzeczy: rozłożenia siły ciągnięcia wzdłuż wzmocnionej części ramy samochodu i bezpiecznego trzymania łańcucha holowniczego lub paska na miejscu. Na szczęście większość, jeśli nie wszystkie samochody i ciężarówki będą wyposażone w zestaw haków holowniczych dostarczonych przez producenta pojazdu i możesz mieć pewność, że będą one idealnie pasować do punktów mocowania na ramie pojazdu. Jeśli Twój pojazd jest wyposażony w zestaw haków holowniczych, możesz je znaleźć schowane w futerale pod pokrywą bagażnika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *