Co można przewozić autolawetą?

| kategoria: porady

Co można przewozić autolawetą? Autolaweta przez wiele osób kojarzona jest ze specjalistycznym sprzętem, którego głównym zadaniem jest transportowanie samochodów, jeśli dojdzie do ich awarii. W praktyce jednak możliwości takich usług są znacznie szersze. Możliwe jest przykładowo przewożenie także innych ładunków, jeśli zajdzie taka potrzeba. Co możemy przewozić za pośrednictwem autolawety? Dlaczego przewożenie ładunków lawetą jest uznawane za wygodne? Kto decyduje się na przewożenie ponadgabarytowych przedmiotów za pomocą autolawety w Warszawie? W jaki sposób szybko i skutecznie zorganizować przewozy niestandardowych ładunków? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Co możemy przewozić za pośrednictwem autolawety?

Za ładunki ponadgabarytowe uznaje się takie, których przewożenie sprzętem o standardowej platformie jest niemożliwe. Zarówno rozmiar, jak i waga takich przedmiotów są wyższe, niż wskazywałby norma. Warto wybrać więc takie firmy, które spełniają niezbędne przepisy, co jest pewnego rodzaju gwarancją bezpieczeństwa podczas transportu, a także zapewniają integralność ładunku. Na przewóz przedmiotów ponadgabarytowych w wielu przypadkach wymagane jest zezwolenie. Wszelkie transporty organizowane są z uwzględnieniem kluczowych informacji na temat długości, szerokości, wysokości, wagi obiektu. Możliwe jest skorzystanie z holownika niskopodwoziowego- charakteryzuje się on dźwigiem o dość dużej pojemności. Autolawety uznawane są za zwrotne, jednocześnie świetnie sprawdzają się do jazdy w terenie. Za ich pomocą możliwe jest przewożenie następujących przedmiotów: przyczepy campingowe, zbiorniki, sprzęt RTV, sprzęt AGD, wyposażenie specjalne, ciągniki, minikoparki, pierścienie żelbetowe, kontenery, materiały budowlane, meble, wózki widłowe, łodzie. 

Dlaczego przewożenie ładunków lawetą jest uznawane za wygodne?

Nie bez powodu przewożenie ładunków ponadgabarytowych za pośrednictwem autolawety cieszy się tak dużą popularnością. Rozwiązanie to niesie ze sobą szereg zalet. Przede wszystkim proces związany z załadunkiem, transportem i rozładunkiem nie należy do najbardziej skomplikowanych. Prace związane z załadunkiem nie wymagają opcjonalnego wsparcia, natomiast ładunek obsługiwany jest za pośrednictwem manipulatora hydraulicznego- świetnie radzi sobie z tym zadaniem. Pamiętajmy jednak o tym, że praca jest możliwa tylko z takimi ładunkami, których waga nie przekracza ładowności. Autolaweta świetnie poradzi sobie z transportem budowlanym z jednej lokalizacji do drugiej. Jest to zdecydowanie bardziej opłacalne, niż chociażby wynajęcie ciężarówki na własną rękę i dźwigu samochodowego. Przedmioty ponadgabarytowe można dość łatwo umieścić na niskiej platformie, która nie jest wyposażona w deski. Warto w tym miejscu podkreślić, że korzystanie z autolawety jest bardzo opłacalne pod względem finansowym- koszty są znacznie niższe. Nikt przecież nie chciałby przepłacać za dostawę, którą można zrealizować w stosunkowo krótkim czasie.

Kto decyduje się na przewożenie ponadgabarytowych przedmiotów za pomocą autolawety?

Coraz większa liczba osób fizycznych i przedsiębiorstw decyduje się na to, aby za pomocą autolawety przewozić przedmioty ponadgabarytowe. Z takiego rozwiązania korzystają firmy, które nie są zainteresowane zakupem specjalistycznego sprzętu niezbędnego do przewozu wielkogabarytowego sprzętu. Co godne podkreślenia, pomocy potrzebują również firmy budowlane lub osoby fizyczne, które chcą dostarczyć dowolny rodzaj produktu. Autolaweta to niemalże idealny sposób na przewożenie wszelkich materiałów budowlanych. Wśród nich wyróżnia się zaprawę, pustaki i cegły- są to bardzo ciężkie produkty, w konsekwencji przestrzeganie określonych norm wagowych ma szczególne znaczenie. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że po wynajem zgłaszają się również rolnicy lub firmy, które na co dzień korzystają z zaawansowanego sprzętu rolniczego. Tego typu pojazdy skutecznie i bezpiecznie dostarczą kosiarki, traktory, przyczepy rolnicze, opryskiwacze, kombajny. Do każdej maszyny dobierana jest możliwie najbardziej optymalna autolaweta zarówno pod względem udźwigu, jak i rozmiaru. Pamiętajmy, że tego typu pojazdy kierowane są jedynie przez doświadczonych kierowców- skutecznie zabezpieczają ładunek przed podróżą.

W jaki sposób szybko i skutecznie zorganizować przewozy niestandardowych ładunków?

W zdecydowanej większości przypadków zakup specjalistycznego sprzętu odpowiedzialnego za przewożenie towarów nie jest opłacalny. Zdecydowanie rozsądniejsze wydaje się być wynajęcie autolawety razem z kierowcą. Skontaktujmy się z firmą, która oferuje tego typu usługi. Specjaliści zorganizują wszystko, co jest niezbędne do transportu wybranego przez nas produktu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to zadbają o dodatkowe mocowania, a także o inne elementy pomocnicze. Jeśli przewożony jest ponadgabarytowy ładunek, to warto zainstalować specjalistyczne lampy – jest to ostrzeżenie dla pozostałych uczestników ruchu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *