Menu

Twój Diesel przygotowany do zimy? Sprawdź, czy czegoś nie pominąłeś.

 1. Twój Diesel przygotowany do zimy? Sprawdź, czy czegoś nie pominąłeś.

  Nie od dziś wiadomo, że silniki diesla mają ciężko zimą. Nawet te całkiem współczesne jednostki wysokoprężne, zaawansowane technologicznie. To, że pracują cicho i wydajnie nie oznacza, że nie wymagają odpowiedniej eksploatacji podczas zimowych mrozów. To nadal są silniki diesla, a my przypominamy, jak o nie zadbać zimą. (więcej…)

  Share
 2. Kiedy w twoim aucie zabraknie prądu…

  Jesień i zima to czas, gdy układ ładowania w aucie może dać się ostro we znaki właścicielowi pojazdu. Awarie przydarzają się jednak o każdej porze roku, a my mówimy, co psuje się najczęściej. (więcej…)

  Share
 3. Potrąciłeś zwierzę? Wiesz, jak się zachować?

  Jesień to czas, gdy dzikie zwierzęta wbiegają na jezdnię. Dziki, sarny czy jelenie, szukają żerowisk, wychodzą na pola, a prawdopodobieństwo spotkania się oko w oko jest większe w szarości wieczoru lub mgłach poranka. Najważniejsze, to nie skupiać się tylko na blachach swojego auta, ale też na tym, aby ulżyć w cierpieniu konającemu zwierzęciu. (więcej…)

  Share
 4. Poczytaj, jeśli czeka cię nocna podróż samochodem

  Jazda w nocy nawet dla doświadczonych kierowców może być nie lada wyzwaniem. Słaba widoczność, oślepiający blask jadących z naprzeciwka samochodów. Do tego zmęczenie. Ale są też kierowcy, którzy zdecydowanie wolą jeździć w nocy. Bo mniejszy ruch. Bo są nocnymi markami, którzy zasypiają w dzień, a ożywają w nocy. (więcej…)

  Share
 5. Przyczyny wypadków drogowych

  Wiesz, że przyczyny wypadków drogowych mogą tkwić w kierowcy? W jego zachowaniu na drodze, nawykach? Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórym wypadki nie trafiają się nigdy, a innym często? Okazuje się, że twój sposób jazdy ma wpływ na to, czy spotka cię wypadek czy też nie.
  (więcej…)

  Share