Menu

Silny wiatr uszkodził ci auto? Może masz szansę na odszkodowanie?

 1. Przygotuj auto i siebie do trasy, gdy jedziesz z rodziną na wczasy!

  Tym optymistycznym tytułem naszego nowego wpisu na bloga postanowiliśmy przypomnieć Wam, że bezpieczny wyjazd na wczasy to przede wszystkim odpowiednie przygotowanie auta i siebie do drogi Oczywiście, jest jeszcze czynnik ludzki, czyli inny kierowca lub inne przypadki, ale jeśli ze swojej strony zadbasz o najmniejsze drobiazgi, to raczej żałować nie będziesz.
  Tak więc zaczynamy! (więcej…)

  Share
 2. Warsztat samochodowy

  W naszej pracy często spotykamy się z sytuacją, że klient nie posiada stałego warsztatu serwisującego jego auto, więc w sytuacji, gdy dzwoni po naszą pomoc drogową, szuka równocześnie warsztatu gotowego podjąć się naprawy, zdając się równocześnie na przypadek przy wyborze. Owszem, w Warszawie możemy pomóc, polecając jeden z warsztatów współpracujących z naszą pomocą drogową, ale kupując samochód, warto się równocześnie zastanowić nad znalezieniem warsztatu, który zajmie się w sposób długoterminowy serwisem samochodu, co w efekcie będzie procentowało zwiększeniem kwestii bezpieczeństwa i obniżeniem kosztów, związanych z przygodnymi naprawami. (więcej…)

  Share
 3. Podróż własnym autem? Czemu nie?

  Bo stare? Bo przebieg ma ogromny? Bo wysłużone? A może właśnie wypad na wczasy twoim starym gratem będzie tym wyjazdem, który najmilej będziesz wspominał po latach? Jak nasi rodzice wypady maluchami, które wiozły wszystko, upakowane do granic możliwości, a część rzeczy chyba przechodzi w piąty wymiar. Naszym skromnym zdaniem, jak auto ma się zepsuć, to się zepsuje. Za rogiem, na sąsiedniej ulicy albo w obcym kraju. Ale do wyjazdu możesz największego grata przygotować, robiąc z niego niemal niezawodne cacko. (więcej…)

  Share
 4. Tajemnicze drogi wewnętrzne, strefy ruchu i zamieszkania…

  Drogi wewnętrzne są często inaczej oznakowane niż drogi publiczne, a sporo zamętu wprowadzają też strefy ruchu czy strefy zamieszkania. Kierowcy na kursach uczą się poruszać po drogach publicznych, drogom niepublicznym nie zostawia się zbyt wiele miejsca, tymczasem poruszanie się po nich sprawia czasem problem nawet kierowcom z dłuższym stażem. Jakkolwiek jednak różnice są dosyć znaczne, o tyle, że logiczne, to łatwe do opanowania. Może dzięki naszym podpowiedziom będziecie mogli jeździć po nich bez większych szkód? (więcej…)

  Share
 5. Obowiązkowe wyposażenie samochodu podczas wyjazdu za granicę

  Zaplanowanie podróży to nie tylko zaplanowanie trasy, ale też zapoznanie się z obowiązującymi w danym kraju przepisami, ruchu drogowego oraz tymi, dotyczącymi wyposażenia samochodu. Życie składa się z drobiazgów, a, jako, że w Polsce obowiązkowe wyposażenie to trójkąt ostrzegawczy i gaśnica o pojemności nie mniejszej niż 1 kg, łatwo można zapomnieć, że w innych krajach wymaganego prawem wyposażenia może być zdecydowanie więcej. (więcej…)

  Share
 6. Podróż wakacyjna autem

  Planując wakacyjny wyjazd samochodem, planuj dokładnie nie tylko trasę, ale też dokładnie sprawdź przepisy drogowe w kraju, do którego się wybierasz, a także zasady ubezpieczeń OC oraz kwestie związane z zachowaniem się w czasie wypadku drogowego. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek. (więcej…)

  Share
 7. Sprawdź akumulator wiosną

  Sercem samochodu jest akumulator. Musi być niezawodny, w pełni sprawny. Może i jego awaria nie ma większego przełożenia na powstanie awarii innych elementów, ale potrafi sprawić nie lada problem. (więcej…)

  Share